Tarihçe

ERASYS

Grup içerisindeki ilk firma olan Erasys Mühendislik ve Danışmanlık 2009 yılında kurulmasının ardından Tümosan A.Ş. ile faaliyetlerine başlamıştır. O dönemde 5 kişilik bir ekip ile çalışmalarını gerçekleştiren Erasys ilerleyen yıllarda bünyesine operatif kaizen uzmanları katarak büyümesini sürdürmüştür.

Takip eden yıllarda İhlas Elektrikli Ev Aletleri ve Kumtel gibi ev gereçleri üreten firmalarda gerçekleştirilen başarılı projeler ile ISO 500 firmalarında uzun süreli projeler yürütmeye devam etmiştir.

Yapılan verimlilik uygulamalarının yanı sıra, üretim teknolojisi ekipmanlarının üretimine başlanmış ve yine ilk olarak Tümosan A.Ş. Bünyesinde üretilen ve yerine kurulan montaj hatları ile üretim verimliliğinin kalıcı olarak artışına devam edilmiştir. Tümosan, Hisarlar A.Ş., Türk Traktör firmalarında montaj ve alt montaj hatlarının üretim ve kurulumları gerçekleştirilmiştir. Halen, Dalgakıran, Yılmaz Makine firmalarında hat üretim ve kurulum çalışmaları devam etmektedir.

Boyçelik, Form Sünger, Boyteks firmalarında başarılı çalışmalarına devam eden firma aynı dönemlerde otomasyon ekipmanları üretimi ve saha kurulumu gerçekleştirmeye başlamıştır.

PROVEN

2017 yılında artan müşteri çeşitliliği nedeniyle Proven Eğitim ve Danışmanlık firması kurulmuştur. Proven ile makine yoğun endüstrilerde verimlilik, norm kadro, mavi yaka gelişim programları branşlarında uzmanlaşarak firmaların hizmet kalitesinin arttırılması hedeflenmiştir.

Kısa süre içerisinde Ongan Tekstil, Alp Havacılık, Koton, VSY Biyoteknoloji, World İlaç, Döhler Gıda, Şahince Otomotiv, Eku Fren gibi firmalarda projeler gerçekleştirilerek, işletmelerin kapasite kullanımlarının ve verimliliklerinin arttırılmasında önemli çalışmalar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.